21 Kasım 2014 Cuma

yeni bir merhaba

    Merhaba bloğum, özledim ben seni, sana yazmayı... Sana yazmadığım bu sürede çok şey yaptım seninle paylaşmayı istediğim. Mesela turşu kurdum biz baya beğendik seninle de özel bir yazıda paylaşayım istiyorum. Sonra vizeleri atlattım şükür notlarım nasıl gelir hiç bir fikrim yok aslında. Okula gitmememin bana çok eksisi olur sanıyordum ama aslında hocalarım da en az benim kadar devamsızlık yapıyormuş:-)
     Ve don iki yazımda bahsettiğim sorunumuzu da çözüme kavuşturduk. Ama bu paragrafı okumaya devam etmeden önce kesinlikle nazar ışınlarınızı kapatıyorsunuz çünkü çok hassas bir konudan bahsedeceğim:-) Şaka bir yana kızımın ve dolayısıyla bizim uyku düzenimizden bahsediyorum. Sanırım uyku rutu oluşturduk yani tam olarak nasıl çözdüğümüzü anlayamadığı  kadar çok şey denedik ama sonucumuz şöyle akşam yatma vakti gelince -ki bunun belli bir saati yok onbiri geçmiyor ama sekizden sonra ne zaman uykusu gelirse- önce elimiz yüzümüz yıkanıyor bezimiz değişiyor pijamamızı giyiyoruz evdeki tüm ışıklar kapanıyor kızımın odasına girip tulumunu giydiriyoruz bizim tabirimizle ayıcığı kızımın tabiriyle ''aycı''yı kucağına alıyor babasının ayağına yatıyor ve bana güle güle diyor ben çıkıyorum babası da beş ile onbeş dakika arasında uyutup çıkıyor sabaha kadar uyuyor ya da bir defa uyanıyor yani sanırım biz bu işi kıvırdık.
     Bu arada 'aycı' mızdan da bahsedeyim onu Rossmann dan almıştık biz Rossmann a bayılırız eşimle. Doğum sancıları çekerken bile her yerini ince ince gezmişliğim vardır. Oranın oyuncaklarını da çok severim ve yaşı geldikçe aldım kızıma. Bu aycı'nın da alttan çekilince hoş bir uyku müziği çalıyordu ve kızım hiç ama hiç beğenmemişti. Beğenmek şöyle dursun yüzüne bile bakmıyordu ama bu uyku meseleleri ortaya çıkınca aycı bizim uyku arkadaşımız oldu çıktı. Böyle işte blogcum bu da bizim uyku hikayemiz.
    Bu arada blogla ilgili sıkıntılı bir durum var yani tabletle de ilgili olabilir blogda takip ettiklerimin paylaştıklarını gördüğüm o ana sayfa varya işte o sayfada bir türlü aşağıya kayamıyorum bilgisayardan baksam düzgündür muhtemelen ama tabletten olunca sorun oluyor falan filan işte...
    Ayrıca telefonum da baya sıkıntılı kendi kendine hareket edip duruyor. Ondan fırsat bulursam ben de arada arkadaşlarıma mesaj atıp arama yapıyorum ama yine de bana hiç fırsat vermeyip kendi kedine hareket eden bir telefonum var.
    Bu kadar değil tabii ki ama şimdilik veda vakti....