7 Mart 2015 Cumartesi

özür dilerim kızım

   Merhaba blogum;
   Bugün karmakarışığım. Aslında uzun süredir öyleyim ama yazma cesaretini yeni buldum sanırım ya da bundan öte bir karışıklık olamayacağını düşündüğümden sana yazmaya karar verdim.
   Kızım, canım;
   Cinsel tacizin, vahşetin, ölümün, yaraların olduğu bu dünyayı sana nasıl anlatacağımı bilemiyorum. Günlerdir araştırıyorum, okuyorum, seni nasıl bilinçlendireceğimi düşünüyorum. Babanla tartışıyoruz bunu. Sen daha iki yaşında bile değilsin ama biz bunları düşünüyoruz, şimdiden önlem almaya çalışıyoruz. Ne yazık yavrum bunu yapmak zorundayız. Dünya kötü annecim. Keşke karnımda kalabilseydin diyorum bunları düşününce.
   Vardığım sonuç şu;
    eğer sen herhangi birine herhangi bir sebepten gitmek istemezsen sana asla ''Aaa, niye gitmiyorsun kucağına demeyeceğiz.'' Sen birinden hoşlanmıyorsan, hoşlanmıyorsundur bu kadar.
    Kimseden bir şey almamayı öğreteceğim sana
    Ve annen baban teyzen amcan gibi çok yakınların haricinde kimseye güvenmemeyi öğreteceğim sana
    Sana karşı şeffaf olacağız ki sen de bize karşı şeffaf olabil, başından geçen iyi kötü her şeyi anlatabil...
    Çığlık atmaktan korkma.
    Bunlar annecim benim kendi çapımda araştırdıklarımın sonucunda ulaştıklarım.
    Ne yazık annecim bunları yazarken boğazıma bir yumruk oturuyor. Sen dışarıda gördüğün herkesi severken, herkese öpücük atan, el sallayan bir çocukken benim sana öğretmek istediklerime bak. Sen bu kadar dışarıya açıkken ben bunları yaparsam asosyal olacaksın resmen. Oysa ben insanlara barışık ol istiyorum annecim. Biri seni sevince sen de onunla iletişime geç istiyorum. Büyüdüğün zaman karşılık gözetmeden sırf çocuk olduğun için sana yapılan ikramları hatırlayıp mutlu ol istiyorum annecim. İnsanlara güven istiyorum annecim güven olmazsa hayatımızda ne anlamı var ki onca şeyin. Karşılaştığın her insandan şüphe etmek zorunda olma istiyorum kuzucum. Paranoyak olma istiyorum yavrum. Tamam içlerinde en mantıklısı şeffaflık. Ona diyeceğim yok. Ama ben senin cadı biri olmanı da istemem belki tepki çekebilir bu ama ben hanım hanımcık ol isterim, ne yazık asla bunu da istememem gerekiyor. Eğer sana hanım hanımcıklığı gösterirsem çığlık atmayı unutursun. Bu yapmak zorunda olduğum her şeyden utanıyorum annecim ama sen güvende ol diye buna mecburum anla beni...